YALOVA ÜNİVERSİTESİ SOSYAL ÇALIŞMALAR UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ DANIŞMA KURULU ÜYELERİ 

Yakup Bilgin KOÇAL

Boğaziçi Üniversitesi mezunudur. 1999-2004/20092014 yılları arasında Yalova Belediye Başkanlığı yapmıştır. İngilizce ve Almanca bilmektedir. “Küreselden Yerele Geleceğin İnşası”, “Dünya Kenti Yalova için Postmodern Alternatif: Yerel Siyaset”, “Verimlilik ve Gönüllülük Işığında Yerel Kalkınma” ve “Yerelden Ulusala Bilişim Eylem Planı” adıyla yayınlanmış 4 adet kitabı ve “Mansur” ve “Son Müfreze” adıyla da iki romanı bulunmaktadır.

Hasan SOYGÜZEL

Yalova İl Genel Meclisi Başkanıdır. Dokuz Eylül Üniversitesi mezunu. Sakarya Üniversitesi Yüksek Lisans ve TODAİE’de Yerel Yönetim Uzmanlığı yaptı. Yaklaşık 10 yıl Yalova Kent Konseyi Genel Sekreteri olarak çalıştı. Çeşitli Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler projelerinde çalıştı. Yerel Yönetimler başta olmak üzere birçok alan yayımlanmış çeşitli makale ve kitapları bulunmaktadır.  

Prof. Dr. Ahmet TAŞAĞIL

Yeditepe Üniversitesi Tarih Bölümü Başkanıdır. Yalova İlyasköy’lüdür. İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümü’nden 1985 yılında mezun oldu. Eski Mimar Sinan Üniversitesi Tarih Bölümü Başkanı ve Rektör Yardımcısıdır. Çince, İngilizce, Rusça ve Fransızca ile Türk lehçelerinden Kazakça ve Kırgızca’yı bilmektedir. Çeşitli kitaplarının yanı sıra “Geçmişten Günümüze Yalova” kitabının da editörlüğünü yapmıştır.

 

Abdullah YANIK

1971 Palu doğumludur. Fırat Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 1996 yılında mezun olmuştur. 2000 yılından beri aktif olarak ticari faaliyetleri bulunan Abdullah YANIK, 2013-2019 yılları arasında Yalova MÜSİAD Kurucu Üyeliği ve Başkanlığı yapmıştır.

Uğur Hakan TAN

1973 yılında Siirt’te doğdu.  İlk ve Ortaöğrenimini Siirt’te, Lisans öğrenimini ise Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde tamamladı. 2006- 2007 yılları arasında Sakarya Üniversitesi,  Eğitim Bilimleri anabilim dalı, Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında yüksek lisans yaptı. İlk görev yeri olan Siirt’te 6 yıl, Kocaeli Darıca’da 3 yıl, Yalova Çınarcık’ta 2 yıl Sınıf Öğretmeni olarak görev yaptı. 2005 yılında açılan sınavda başarılı olarak idareciliğe başladı. 2006- 2011 yılları arasında Yalova'da Safran İlköğretim Okulu ve Hüseyin Alkaş İlköğretim Okulu'nda idareci olarak görev yaptı. 2012-2015 yılları arasında Yalova Termal İlköğretim Okulu’nda okul müdürü olarak görevine devam etti. 2015 yılı Ocak ayında Yalova Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulu'nda müdür olarak ataması yapıldı.Halen Çınarcık Atatürk Bilim Sanat Merkezinde sınıf öğretmeni olarak görev yapmakta. Yalova İHH İnsani Yardım Derneği'nin Yalova'da kuruluşunda görev aldı ve 2011-2014 arasında 3 yıl dernek başkanlığını yürüttü. 2002 yılında Eğitim-Bir-Sen'de başladığı aktif sendikacılık hayatına, işyeri temsilcisi, yedek yönetim kurulu üyesi, teşkilat başkanı, şube başkan yardımcısı olarak devam etti. 8 Kasım 2014 tarihinde yapılan Eğitim-Bir-Sen Yalova şubesi 4. genel kurulunda Sube başkanlığına seçildi. Uğur Hakan TAN evli ve 2 çocuk babasıdır.

Etiket: danisma-kurulu